Miért támadják a kezdeményezést?
A vezető elemző szerint az egyik fő támadási pont, hogy miért Harcosok Klubja az elnevezés, miközben a kormányoldal békepárti. Mint fogalmazott, a kettőnek nincs egymáshoz köze. „Az egyik ugyanis egy belpolitikai küzdelemről, a 2026-os választásról szól; itt bizony küzdeni és harcolni kell, mindegyik politikai oldal ezt teszi. A másik pedig egy nemzetközi konfliktus, amiben a kormány évek óta a tűzszünetet és a béketárgyalásokat szorgalmazza”.
Donald Trump is harcolt a választási kampányban, majd elnökként a békéért dolgozik megállás nélkül – hívta fel a figyelmet.
Majd Deák Dániel azzal folytatta, hogy a másik gyakran megjelenő támadási pont, hogy idősek is tagjai a Harcosok Klubjának. Itt hangsúlyozta, hogy „vicces volt nézni, hogy a szeretetről és az elfogadásról szónokló ellenzéki szereplők azon nevetgélnek, hogy idős emberek is elmennek egy politikai gyűlésre. Mintha a Tisza pártnak ne lennének nyugdíjas aktivistái...”.
A Fidesznek épp ez az erőssége: minden társadalmi csoportban jelen van,
a fiataloktól kezdve az idősekig mindenki a politikai közösség része, és mindenki kiveszi a részét a politikai küzdelemben, a jobboldal sikerében. Enélkül elképzelhetetlen lenne a választási győzelem” – emelte ki.
Folyamatos megújulás és új eszközök
Posztja összegzéseként azt írta, hogy „ezek a támadások a zsigeri gyűlöletből fakadnak, illetve tudják ők is, hogy a Fidesz rendre képes megújulni és új lendületet venni, ettől pedig tartanak”.
Emlékeztetett, hogy a Fidesz ugyanezt tette a 2014-es, a 2018-as és a 2022-es választás előtt is.
Mindig újít, új eszközöket és technikákat alkalmaz a kampányok során, melynek köszönhetően sorra kétharmados győzelmet arat a választáson”.
„A Harcosok Klubja ennek a része, és jelentős szerepet játszik majd abban, hogy 2026-ban ismét a jobboldal nyer majd!” – zárta gondolatait a szakértő.
***